Kad pagājušā gada novembrī uzzināju, ka tiks izdota Apple dibinātāja Stīva Džobsa atziņu grāmata, es to ierakstīju savā Ziemassvētku wishlist. Tā nonāca manās rokās gluži "karsta" no tulkotājas rokām un tika izlasīta pāris stundās, tiklīdz nokļuvu mājās. Šo grāmatu saņēmu arī kā vienu no Ziemassvētku dāvanām.
Es tiešām iesaku Stīva Džobsa atziņas, kuras ir apkopojis Džordžs Bīms, izlasīt ikvienam, arī tiem, kas nav saistīti ar biznesiem, projektiem, vadīšanu vai lēmumu pieņemšanu. Lai arī es tiešām esmu Apple produktu fans, šīs grāmatas izlasīšana man vēlreiz pārliecināja, kāpēc šis par despotisko dēvētais vadītājs ir panācis to, ka ābolu kults ir visā pasaulē.
Džobss neapšaubāmi ir bijis līderis, kas spēj iedvesmot savus padotos. Cik daudz cilvēku mēs pazīstam sev apkārt, kas no nekā spēj radīt kaut ko, kas liek aizrauties elpai? Vīzija, spēja ieklausīties produktu lietotājos, īstenot viņu vēlmes, mērķtiecība, neatlaidība ir tie atslēgas vārdi, kas raksturo Apple dibinātāju.
Man simpatizē tas, ka Džobss nav uzskatījis tehnoloģijas par atbildi visiem risinājumiem, ka viņam galvenais ir bijis cilvēks. Vai tā būtu viņa vēlme atdot "visas savas tehnoloģijas par vienu pēcpusdienu kopā ar Sokratu" (31. lpp.) vai atziņa, ka "esmu pārliecināts, ka datori nekādā gadījumā nav pats svarīgākais Pats svarīgākais ir cilvēks. Cilvēks izraisa un provocē zinātkāri, mašīnas to nespēj izdarīt" (33. lpp.), es apbrīnoju šo Cilvēku, kas ir cēlis un pats arī cēlies par spīti visām grūtībām.
Es gribētu aizņemties Džobsa spēju izprast cilvēkus un viņu vēlmes, spēju iedvesmot apkārtējos un nepazaudēt savu būtību darbu gūzmā. Tieši tāpēc "Es, Stīvs Džobss" tagad stāv uz mana galda ik dienas. Šī ir ļoti vērtīga grāmata ikvienam, kas Jauno gadu grib sākt ar stingru apņemšanos kaut ko mainīt ierastajā dzīves ritējumā.
Komentāri
Ierakstīt komentāru