Pāriet uz galveno saturu

Trolejbuss nevaid miris jeb kur pazuduši ieraksti

Uzreiz mierinājums un atzīšanās - šis blogs nekādā ziņā nav miris, vien varētu teikt, ka trolejbuss kādu pailgāku laiciņu ir bijis noparkots pusmiega režīmā, kamēr gada sākums ir pagājis straujos un lielos tiešā darba projektos, kā arī kādā, manuprāt, visnotaļ veiksmīgā radošā lielapjoma avantūrā. Tad nu nedaudz par šo projektu, kurā arī mana rakstošā roka ir līdzdarbojusies.


Kad šīgada sākumā Kristaps Skutelis a la Krizdabz uzrunāja mani savas jaunās ieceres sakarā - veidot latviešu valodā rakstošu tehnoloģiju portālu kursors.lv, kas piedāvātu ne tikai aktuālās ikdienas ziņas, bet arī pārspriedumus par norisēm citās jomās, tostarp izglītībā saistībā ar tehnoloģijām -, es ievilku dziļu elpu un mazliet (piecas sekundes?) iepauzēju. No vienas puses, protams, tas ir patīkami un glaimojoši, ka starp potenciāliem desmitiem un simtiem citiem šīs jomas pārzinātājiem tādā kā virtuālā "kāstingā" tieku atzīta par gana labu esam jaunam projektam, tā mērķiem un iecerēm. No otras puses, es skaidri apzinājos, ka lielāka auditorija un daudzveidīgāki lasītāji nozīmē arī pretrunīgākus viedokļus. Es zināju, ka tēmu un materiālu atlase, izpēte, apkopojums un pašu rakstu sagatavošana aizņems daudz laika, ne tikai pāris stundas sestdienas vakarā.

Kāpēc es šādam jauna projekta bildinājumam teicu jāvārdu? Pirmkārt, man šķita jauki vispār latviski lasošajai auditorijai likt aizdomāties par pretrunīgi vērtētiem tematiem. Angļu valodā rakstošie/pārraidošie plašsaziņas līdzekļi sniedz bagātīgu vielu pārdomām, taču ne visi no mums brīvi lasa un atrod šādus materiālus. Lūk, tātad es vēlos, lai arī mūsu sabiedrība aug, izglītojas un aizdomājas, ka ne viss ir jāvērtē no melns/balts pozīcijām. Šeit ir pirmie raksti gan par atmiņas nenoturību, gan ātrlasīšanu glāstvirsmu laikmetā, gan digitālo identitāti un vēl dažiem tematiem. Iesāktais liecina, ka lasītāji ir, viedokļi ir, tātad vienkārši ir jāspēj atrast diennaktī tā trūkstošā divdesmit piektā stunda un iesāktais ir jāturpina.

Otrkārt, man ir svarīgi, ka varu brīvi paust savas domas, lai cik tās kādam nešķistu nepieņemamas vai provokatīvas, jo mans viedoklis vienmēr ir datos un secinājumos pamatots. Par gudras sabiedrības attīstību liecina arī tas, ka esam toleranti un ar cieņu izturamies pret dažādiem viedokļiem, ko, diemžēl, ne visai bieži var vērot ziņu portālos. Mēs kā cilvēki katrs esam unikāls un atšķirīgs, un tas ir pavisam normāli un pašsaprotami, ka katram mums var būt savs viedoklis par ikvienu tematu, taču mums ir jāprot to pamatot bez aizvainojuma, loģiski un konstruktīvi izsakoties arī komentāros. Mans mērķis ir likt lasītājiem domāt.

Manuprāt, Kursors.lv pirmie divi mēneši ir bijuši gana veiksmīgi, un tāpēc jo lielāks prieks, ka kāda entuziasta - šoreiz Kristapa - ideja par lielu projektu ir realizējusies. Caur ērkšķiem uz zvaigznēm, bet tomēr realizējusies. Taču līdzdarbošānās šajā projektā nenozīmē, ka mans trolejbuss tā arī paliks stāvam miegains, jo ir atnācis pavasaris, ir jāmostas un "jādodas ielās" jeb jābraukā (=jāraksta) arī par citiem tematiem, kas man pašai šķiet aktuāli. Ak jā, un šis trolejbuss aprīļa sākumā nosvinēja trīs gadu jubileju :)

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Divas dienas Igaunijā. Ko redzēt Tallinā un tās apkārtnē?

Priecīgi par pirmajā dienā piedzīvoto, paēduši bagātīgās brokastis, pačammājušies ap šo un to, visbeidzot piektdienas rītā pēc desmitiem rītā esam gatavi tuntuļoties prom no viesnīcas, lai vēl paspētu baudīt Tallinā un tās apkārtnē iecerētās vietas. Solītās siltās un saulainās dienas vietā joprojām veramies pelēkās debesīs, tomēr priecājamies, ka lietus nelīst. Plānots apskatīt Vectallinu, Kadriorgas apkārtni, kā arī Jegalas ūdenskritumu, kas ir lielākais Igaunijā. Iepriekšējā vakarā esam nolēmuši, ka atpakaļ uz Latviju dosimies ar nelielu līkumu, lai redzētu Paidi. Ar šādu plānu metamies jaunās dienas piedzīvojumos.

Rīgai cerīgai. Un kam tad vēl?

Kad aprīļa beigās skolas zēnu koris piedalījās skatē, nodomāju, ka tā ir kaut kāda ikpavasara atrādīšanās skate. Priecīgais Artūrs paziņoja, ka viņi esot ieguvuši 1. vietu (malači visi dziedātāji, bet jo īpaši skolotāja Sanita!), un tad savukārt pēc pāris nedēļām atklājās, ka būs jāpiedalās kaut kādā pasākumā. Protams, ka 5. klases skolēnam ir "pa vienu ausi iekšā - pa otru ausi ārā", kas tas ir par pasākumu, līdz 21. maijā koristu vecāki tika sasaukti uz sapulci, kurā tad tika paziņots, ka šie svētki ir  Rīgas bērnu un jauniešu dziesmu svētki "Mēs - pilsētai ceRīgai" . Man patīk, ka skolēniem ir ārpusstundu nodarbības, patīk, ka viņi var attīstīt savu talantu un ik pa reizei savos panākumos dalīties ar apkārtējiem. Kur gan labāk lai savu dziedātprasmi/dejotprasmi lai parāda, ja ne svētkos? Mēs joprojām dzīvojam ekonomiskās krīzes apstākļos,  taču kāds ierēdnis bija noteicis, ka "svētkiem būt". Man jau pirmajā un vienīgajā sapulcē "nolaidās rokas

Reāls notikums un morālā dilemma

Šis būs pagarāks stāsts par kādu patiesu notikumu un, iespējams, noslēgumu, ko varbūt ir piedzīvojis vēl kāds. Stāsts par palīdzēšanu un tai sekojošo "baiļu faktoru"  par savu/savas ģimenes dzīvību. Uzreiz pieminēšu, ka sākotnēji šo ziņu publicēju tikai draugiem.lv saviem draugiem, bet tad tomēr nolēmu to darīt publiski pieejamu, jo no līdzīgām situācijām pasargāts nav neviens. Tās vienkārši liek mums aizdomāties.