Pāriet uz galveno saturu

Izpurini pantiņu - dabūsi mantiņu!

Ir drudžainās dienas pirms Ziemassvētkiem, kad cilvēki arvien vairāk laika pavada sasvīduši kondicionētās telpās, meklējot dāvanu radiem un draugiem un kādu nieciņu kolēģiem vai vienkārši kādam, kas ir jāapsveic pienākuma pēc. Un tūlīt, tūlīt būs tās saspringtās stundas, kad ne tikai būs jāsteidz dāvanas saiņot, pīle šmorēt un pīrāgi cept, bet jādomā par dzejolīšiem, ko noskaitīt pie eglītes, pašam dāvanu saņemot, vai jāmēģina atcerēties kas piemērots, ko nosūtīt īsziņā draugam. Atpazīsti situāciju? Šis gads solās būt krietni labāks!

Es joprojām piederu old school ļaudīm, kuriem patīk ar roku rakstīti pantiņi un personalizētas kartītes. Taču nekautrēšos atzīties, ka arī mani reizēm ir iepriecinājuši draugu sūtītie asprātīgo svētku SMS tekstiņi, un nereti esmu vēlējusies tos saglabāt, lai izmantotu citreiz. Tāpat arī atzīstu, ka pantiņu meklēšana kā tāda paņem krietni daudz laika.

Tad nu tā: šķiet, ka ir kāds risinājums, kas ļaus apvienot gan manu vēlmi pēc konkrētam draugam sūtīta pantiņa ar iespēju vēl pierakstīt kādu sentenci vai vismaz smailiju pielikt ar krietnu laika ekonomiju un nelieliem fiziskiem vingrinājumiem. Šīs dienas lielā un labā ziņa bija šāda: Android ierīču (telefonu, planšetdatoru) īpašniekiem ir iespēja lietojumprogrammu veikalā Google Play iegūt manu kolēģu Unas un Daiņa garabērnu, kas tapa, Kristīnes skubināts un mūs visu apčubināts, un kura kristītais vārds nu ir Izpurini pantiņu!

Šī aplikācija, kas ir bez maksas, ir balstīta uz Apgāda Zvaigzne ABC izdotajām Ziemassvētku dzejoļu, tautasdziesmu, vēlējumu grāmatiņām. Aplikācijas noformējumam ir izmantoti mākslinieces Agijas Stakas zīmējumi, kas rada senatnīgu un mīlīgu svētku sajūtu. Aplikācija ir pavisam vienkārša. Izvēloties sadaļu "Pantiņu", ikviens lietotājs var gan lasīt (šķirstīt) pantiņus, lai atrastu vispiemērotāko savam apsveicamajam (aplikācijā ir iekļauti vairāk nekā simts dzejolīši, teicieni, vēlējumi), gan arī izvēlēties pantiņu pēc nejaušības principa. Viss, kas ir jādara, ir ierīces pakratīšana! Pakrati un lasi! Hmmm, nav gana labs pantiņš? Tad krati vēlreiz! Un vēlreiz, līdz atrodi vislabāko. Kad sveicienu esi izvēlējies, to vari nosūtīt gan kā īsziņu (ja vēlies, vari vēl ko pierakstīt klāt), gan kā e-pasta ziņu. Lūk, nekā sarežģīta!
Lai visiem priecīgi svētki un un jautra apsveikumu purināšana!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Ko redzēt Stokholmā sešās stundās?

Ja dodies uz Stokholmu kruīza braucienā ar kādu no Tallink prāmjiem, tad zini, ka pilsētas apskatei, izklaidei, veikaliem un citām iecerēm paliek vien sešas stundas laika. Šis ir stāsts par to, ko šajā laikā paspējām apskatīt mēs - ģimene, kuru neinteresē šopings.

Kā izaicināt pašam sevi lasīšanā?

Kad 2016. gada izskaņā nolēmu reģistrēties Goodreads, lai kaut kā censtos sistematizēt un apkopot visus lasītos darbus (jo ne vienmēr ir laiks, vēlēšanās un iedvesma par katru izlasīto grāmatu veidot aprakstu blogā), iekritu azartā ar "reading challenge". Nespēju atcerēties pilnīgi visus 2016. gadā izlasītos darbus, taču tie 34, kurus atzīmēju, noteikti ir tie, kas kaut kādā veidā ir palikuši atmiņā visspilgtāk. Vidēji esmu rēķinājusi, ka gadā sanāk izlasīt vismaz 50 grāmatas latviešu un angļu valodās, un pārsvarā visi ir tādi darbi, kuri mani ir uzrunājuši sižetiski vai autora slavas dēļ. Taču 2017. gads darbu izvēles tradīcijā taisās ieviest kaut nelielas, tomēr pārmaiņas. Kādā veidā?

Divas dienas Igaunijā. Ko redzēt Tallinā un tās apkārtnē?

Priecīgi par pirmajā dienā piedzīvoto, paēduši bagātīgās brokastis, pačammājušies ap šo un to, visbeidzot piektdienas rītā pēc desmitiem rītā esam gatavi tuntuļoties prom no viesnīcas, lai vēl paspētu baudīt Tallinā un tās apkārtnē iecerētās vietas. Solītās siltās un saulainās dienas vietā joprojām veramies pelēkās debesīs, tomēr priecājamies, ka lietus nelīst. Plānots apskatīt Vectallinu, Kadriorgas apkārtni, kā arī Jegalas ūdenskritumu, kas ir lielākais Igaunijā. Iepriekšējā vakarā esam nolēmuši, ka atpakaļ uz Latviju dosimies ar nelielu līkumu, lai redzētu Paidi. Ar šādu plānu metamies jaunās dienas piedzīvojumos.