Pāriet uz galveno saturu

5 iemesli, kāpēc būt #vecākuforums pasākumā

Mūsdienu cilvēks ir tik steidzīgs, ka arvien biežāk viņš izvēlas ne tikai 2in1 šampūnu+kondicionieri, bet arī 10 iemeslus, kāpēc pirkt šo TV kasti; 4 produktus, no kuriem pagatavot 3 brīnišķīgus ēdienus; 100 pasaules vietas, kas jāredz dzīves gaitā un tā joprojām. Tad nu es steidzīgajiem vecākiem pavisam īsā aprakstā piedāvāju savus 5 iemeslus, kāpēc 12. maijā mums būt kopā  Latvijas vecāku forumā.


1. Katrs varam "burkšķēt" savā istabā, ar draugiem viesībās, uz ielas stūra, satiekot paziņas, pārpildītā autobusā, pie ārsta, rindā sēžot - visur, kur vien ir kāda dzirdīga auss. Izglītības sistēma, norises skolā, sava bērna klasē ir kā karsts kartupelis, kas tiek mētāts un dzesēts. Šī tad nu ir tā reize, kad uzņēmīgu ļaužu - vecāku - pulciņš ir gatavs pulcināt kopā citus aktīvos vecākus, kuriem rūp norises pirmsskolā un skolā un kuri ir gatavi dot savu artavu kopējā kišmiš katlā ar domu, ka pārmaiņas ir nepieciešamas un mums katram ir kāda doma, kā skološanās procesu darīt veiksmīgāku.

2. Viens var būt ģenerālis, bet viens nav karotājs. Ja arī nav iespējams rast tūlītēju risinājumu kādai samilzušai problēmai, ir labi satikt līdzīgi (nesaku, ka vienādi) domājošos, jo domu apmaiņa var novest pie risinājuma negaidītā veidā. Ja es nerodu atbildi savai problēmai, tad varbūt palīdzēšu kādam citam. Tā ir iespēja veidot ilgstošus kontaktus (taču to nu gan katrs saprot!) un satikt "dzīvajā" cilvēkus, kuru domām un aktivitātēm sekojam tviterī vai emuāru rakstos.

3. No mājmācības un finansējuma izglītības sistēmā līdz vardarbībai un disciplīnai skolā - tik plašas ir darba grupas, kurās vari iesaistīties. Atrodi jautājumu, kas tev šķiet viskarstākais, vai grupu, kurā tava pieredze un idejas varētu būt visnoderīgākās! Un tad vēl tikai pāris klikšķu, lai reģistrētos Vecāku forumā!  

4. Līdz 12. maijam vēl ir mazbišķis laika, lai saplānotu/pārplānotu darbus. Varbūt kartupeļu stādīšanas talku savu bērnu izglītības vārdā var atstāt uz citu dienu?

5. Un pats galvenais - tu taču neesi vienaldzīgs, kādā vidē mācās tavs bērns? 

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Divas dienas Igaunijā. Ko redzēt Tallinā un tās apkārtnē?

Priecīgi par pirmajā dienā piedzīvoto, paēduši bagātīgās brokastis, pačammājušies ap šo un to, visbeidzot piektdienas rītā pēc desmitiem rītā esam gatavi tuntuļoties prom no viesnīcas, lai vēl paspētu baudīt Tallinā un tās apkārtnē iecerētās vietas. Solītās siltās un saulainās dienas vietā joprojām veramies pelēkās debesīs, tomēr priecājamies, ka lietus nelīst. Plānots apskatīt Vectallinu, Kadriorgas apkārtni, kā arī Jegalas ūdenskritumu, kas ir lielākais Igaunijā. Iepriekšējā vakarā esam nolēmuši, ka atpakaļ uz Latviju dosimies ar nelielu līkumu, lai redzētu Paidi. Ar šādu plānu metamies jaunās dienas piedzīvojumos.

Starp trīs identitātēm un vienu ex-identitāti

Nekad neesmu slēpusi, ka mana ikdiena aizrit starp vairākām identitātēm. Šis ieraksts ir trīs "es" un viena "ex-es" - mammas, autores, interaktīvu mācību materiālu veidotājas un ex-skolotājas - pārdomas par pēdējo dienu "karsto kartupeli", proti, vēstures skolotājs Pāvels Jurs savā mājaslapā bija ievietojis vēstures skolotāja un mācību grāmatu autora Valda Klišāna sarakstītās vidusskolas mācību grāmas. Par to rakstīts daudzviet, tastarp arī  šeit . Es nevēlos attaisnot un sodīt, bet rakstīt no iepriekš minēto "es" pozīcijām. Un šis ir tikai un vienīgi mans viedoklis, kas saskaņots ar manu pārliecību un sirdsapziņu.

Brīvdienas Parīzē I: iemīlēšanās un divi (negaidīti) atklājumi

Kad Latviju pārņēmis pirmais sniega trakums, tad nepielūdzami saproti, ka nu gan ir dedlains , lai tiem draugiem, kas klātienē nav dzirdējuši Parīzes stāstus, tos beidzot piegādātu virtuāli. Tātad stāsts ir par Parīzi rudens brīvlaikā, kad Rīgā jau āvām rudens zābakus un tuntuļojāmies mēteļos, bet Parīzē par spīti lietum un stipram vējam vēl izdevās noķert arī +20 grādus un laisku sauļošanos Tilerī dārzos. Lūgtum, gremdējamies atmiņās par pirmo dienu Parīzē, kas nāca arī ar diviem gana negaidītiem atklājumiem.