Pāriet uz galveno saturu

5 iemesli, kāpēc būt #vecākuforums pasākumā

Mūsdienu cilvēks ir tik steidzīgs, ka arvien biežāk viņš izvēlas ne tikai 2in1 šampūnu+kondicionieri, bet arī 10 iemeslus, kāpēc pirkt šo TV kasti; 4 produktus, no kuriem pagatavot 3 brīnišķīgus ēdienus; 100 pasaules vietas, kas jāredz dzīves gaitā un tā joprojām. Tad nu es steidzīgajiem vecākiem pavisam īsā aprakstā piedāvāju savus 5 iemeslus, kāpēc 12. maijā mums būt kopā  Latvijas vecāku forumā.


1. Katrs varam "burkšķēt" savā istabā, ar draugiem viesībās, uz ielas stūra, satiekot paziņas, pārpildītā autobusā, pie ārsta, rindā sēžot - visur, kur vien ir kāda dzirdīga auss. Izglītības sistēma, norises skolā, sava bērna klasē ir kā karsts kartupelis, kas tiek mētāts un dzesēts. Šī tad nu ir tā reize, kad uzņēmīgu ļaužu - vecāku - pulciņš ir gatavs pulcināt kopā citus aktīvos vecākus, kuriem rūp norises pirmsskolā un skolā un kuri ir gatavi dot savu artavu kopējā kišmiš katlā ar domu, ka pārmaiņas ir nepieciešamas un mums katram ir kāda doma, kā skološanās procesu darīt veiksmīgāku.

2. Viens var būt ģenerālis, bet viens nav karotājs. Ja arī nav iespējams rast tūlītēju risinājumu kādai samilzušai problēmai, ir labi satikt līdzīgi (nesaku, ka vienādi) domājošos, jo domu apmaiņa var novest pie risinājuma negaidītā veidā. Ja es nerodu atbildi savai problēmai, tad varbūt palīdzēšu kādam citam. Tā ir iespēja veidot ilgstošus kontaktus (taču to nu gan katrs saprot!) un satikt "dzīvajā" cilvēkus, kuru domām un aktivitātēm sekojam tviterī vai emuāru rakstos.

3. No mājmācības un finansējuma izglītības sistēmā līdz vardarbībai un disciplīnai skolā - tik plašas ir darba grupas, kurās vari iesaistīties. Atrodi jautājumu, kas tev šķiet viskarstākais, vai grupu, kurā tava pieredze un idejas varētu būt visnoderīgākās! Un tad vēl tikai pāris klikšķu, lai reģistrētos Vecāku forumā!  

4. Līdz 12. maijam vēl ir mazbišķis laika, lai saplānotu/pārplānotu darbus. Varbūt kartupeļu stādīšanas talku savu bērnu izglītības vārdā var atstāt uz citu dienu?

5. Un pats galvenais - tu taču neesi vienaldzīgs, kādā vidē mācās tavs bērns? 

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Ko redzēt Stokholmā sešās stundās?

Ja dodies uz Stokholmu kruīza braucienā ar kādu no Tallink prāmjiem, tad zini, ka pilsētas apskatei, izklaidei, veikaliem un citām iecerēm paliek vien sešas stundas laika. Šis ir stāsts par to, ko šajā laikā paspējām apskatīt mēs - ģimene, kuru neinteresē šopings.

Kā izaicināt pašam sevi lasīšanā?

Kad 2016. gada izskaņā nolēmu reģistrēties Goodreads, lai kaut kā censtos sistematizēt un apkopot visus lasītos darbus (jo ne vienmēr ir laiks, vēlēšanās un iedvesma par katru izlasīto grāmatu veidot aprakstu blogā), iekritu azartā ar "reading challenge". Nespēju atcerēties pilnīgi visus 2016. gadā izlasītos darbus, taču tie 34, kurus atzīmēju, noteikti ir tie, kas kaut kādā veidā ir palikuši atmiņā visspilgtāk. Vidēji esmu rēķinājusi, ka gadā sanāk izlasīt vismaz 50 grāmatas latviešu un angļu valodās, un pārsvarā visi ir tādi darbi, kuri mani ir uzrunājuši sižetiski vai autora slavas dēļ. Taču 2017. gads darbu izvēles tradīcijā taisās ieviest kaut nelielas, tomēr pārmaiņas. Kādā veidā?

Divas dienas Igaunijā. Ko redzēt Tallinā un tās apkārtnē?

Priecīgi par pirmajā dienā piedzīvoto, paēduši bagātīgās brokastis, pačammājušies ap šo un to, visbeidzot piektdienas rītā pēc desmitiem rītā esam gatavi tuntuļoties prom no viesnīcas, lai vēl paspētu baudīt Tallinā un tās apkārtnē iecerētās vietas. Solītās siltās un saulainās dienas vietā joprojām veramies pelēkās debesīs, tomēr priecājamies, ka lietus nelīst. Plānots apskatīt Vectallinu, Kadriorgas apkārtni, kā arī Jegalas ūdenskritumu, kas ir lielākais Igaunijā. Iepriekšējā vakarā esam nolēmuši, ka atpakaļ uz Latviju dosimies ar nelielu līkumu, lai redzētu Paidi. Ar šādu plānu metamies jaunās dienas piedzīvojumos.