Pāriet uz galveno saturu

5 iemesli, kāpēc būt #vecākuforums pasākumā

Mūsdienu cilvēks ir tik steidzīgs, ka arvien biežāk viņš izvēlas ne tikai 2in1 šampūnu+kondicionieri, bet arī 10 iemeslus, kāpēc pirkt šo TV kasti; 4 produktus, no kuriem pagatavot 3 brīnišķīgus ēdienus; 100 pasaules vietas, kas jāredz dzīves gaitā un tā joprojām. Tad nu es steidzīgajiem vecākiem pavisam īsā aprakstā piedāvāju savus 5 iemeslus, kāpēc 12. maijā mums būt kopā  Latvijas vecāku forumā.


1. Katrs varam "burkšķēt" savā istabā, ar draugiem viesībās, uz ielas stūra, satiekot paziņas, pārpildītā autobusā, pie ārsta, rindā sēžot - visur, kur vien ir kāda dzirdīga auss. Izglītības sistēma, norises skolā, sava bērna klasē ir kā karsts kartupelis, kas tiek mētāts un dzesēts. Šī tad nu ir tā reize, kad uzņēmīgu ļaužu - vecāku - pulciņš ir gatavs pulcināt kopā citus aktīvos vecākus, kuriem rūp norises pirmsskolā un skolā un kuri ir gatavi dot savu artavu kopējā kišmiš katlā ar domu, ka pārmaiņas ir nepieciešamas un mums katram ir kāda doma, kā skološanās procesu darīt veiksmīgāku.

2. Viens var būt ģenerālis, bet viens nav karotājs. Ja arī nav iespējams rast tūlītēju risinājumu kādai samilzušai problēmai, ir labi satikt līdzīgi (nesaku, ka vienādi) domājošos, jo domu apmaiņa var novest pie risinājuma negaidītā veidā. Ja es nerodu atbildi savai problēmai, tad varbūt palīdzēšu kādam citam. Tā ir iespēja veidot ilgstošus kontaktus (taču to nu gan katrs saprot!) un satikt "dzīvajā" cilvēkus, kuru domām un aktivitātēm sekojam tviterī vai emuāru rakstos.

3. No mājmācības un finansējuma izglītības sistēmā līdz vardarbībai un disciplīnai skolā - tik plašas ir darba grupas, kurās vari iesaistīties. Atrodi jautājumu, kas tev šķiet viskarstākais, vai grupu, kurā tava pieredze un idejas varētu būt visnoderīgākās! Un tad vēl tikai pāris klikšķu, lai reģistrētos Vecāku forumā!  

4. Līdz 12. maijam vēl ir mazbišķis laika, lai saplānotu/pārplānotu darbus. Varbūt kartupeļu stādīšanas talku savu bērnu izglītības vārdā var atstāt uz citu dienu?

5. Un pats galvenais - tu taču neesi vienaldzīgs, kādā vidē mācās tavs bērns? 

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Divas dienas Igaunijā. Ko redzēt Tallinā un tās apkārtnē?

Priecīgi par pirmajā dienā piedzīvoto, paēduši bagātīgās brokastis, pačammājušies ap šo un to, visbeidzot piektdienas rītā pēc desmitiem rītā esam gatavi tuntuļoties prom no viesnīcas, lai vēl paspētu baudīt Tallinā un tās apkārtnē iecerētās vietas. Solītās siltās un saulainās dienas vietā joprojām veramies pelēkās debesīs, tomēr priecājamies, ka lietus nelīst. Plānots apskatīt Vectallinu, Kadriorgas apkārtni, kā arī Jegalas ūdenskritumu, kas ir lielākais Igaunijā. Iepriekšējā vakarā esam nolēmuši, ka atpakaļ uz Latviju dosimies ar nelielu līkumu, lai redzētu Paidi. Ar šādu plānu metamies jaunās dienas piedzīvojumos.

Un kāpēc TEV ir suns?

Pirms pāris nedēļām kaut kur plašajās instagram ārēs lasīju kādas kinoloģes pārdomas, kas mani uzvilka uz iekšēju dusmu. Stāsts bija par mītiem un patiesību par ikdienu ar suni, par suņa vajadzībām un to, ko mēs iedomājamies esam par suņa vajadzībām. Lai gan noteikti bija nianses, kurām es izklāstā piekritu, tomēr ne pilnībā visam, un visvairāk es nepiekritu apgalvojumam, kas īsumā ir šādi formulējams: mīts ir tas, ka visiem suņiem ir nepieciešamas regulāras divreiz dienā veicamas pastaigas, jo reaktīviem suņiem var būt trokšņi vai citi apstākļi, kas nerada prieku, bet biedējot bailes tikai pastiprina. Ilgi par šo domāju. Es atzīstu, ka suņi ir ļoti dažādi. Ir lieli kā priekšteči vilki un ir mazi kā kniepadatas. Ir rokā paceļami un ir redzēts arī tāds, kuru pie pavadas vilka divi braša paskata vīri. Ir klusi un asti luncinoši un ir Milānas La Scala basi, kuri dzirdami cauri visam ciemam. Visi viņi pastāv vienā laikā un telpā, ar visiem ir jāsadzīvo mums un viņiem pašiem, un to visu...

Es skrienu, tātad esmu

"Es domāju, tātad esmu" (bieži vien teikta arī latīņu valodā "Cogito, ergo sum") ir slavenā franču filozofa Renē Dekarta prātula, kuru dzirdam itin bieži pielietotu dažādās ikdienas situācijās. Iespējams, ka tā ir viena no pasaulē biežāk lietotajām atsaucēm citā kontekstā, piemēram, "Strādāju, tātad esmu", "Guļu, tātad esmu", "Ēdu, tātad esmu", "Dziedu, tātad esmu", tāpēc pārsteigums nebūs, ka arī ievērojamais japāņu rakstnieks Haruki Murakami darbā "Par ko es runāju, runādams par skriešanu"  (lasīju e-grāmatu) ir ierakstījis teikumu: "Es skrienu, tātad esmu". Šis lakoniskais teikums izsaka arī visu grāmatas būtību, tomēr pēc izlasīšanas vēl gribas pakavēties Murakami vēstījuma varā. Uzdrošināšos apgalvot, ka Haruki Murakami lasītāji ir sadalījušies divās daļās: tie, kuri kāri tver katru jaunu šī rakstnieka darbu vai pat pārlasa reiz jau lasīto, un tie, kuri reiz ir kādu darbu lasījuši, bet nav "ielasī...