Pāriet uz galveno saturu

Brīvdienas Lietuvā III. Otrā diena. Gardēža bauda Klaipēdā.

Kā tu izvēlies, kur paēst ceļojuma laikā? Kas tevi pamudina iegriezties vienā vai otrā vietā? Man ir divi stāsti šajā jautājumā. Pirmkārt, ir droši doties uz tādām vietām, kur ir tādas pašas ēstuves kā dzimtenē. Nu ar ko tad atšķiras  Čili Pica Klaipēdā vai Viļņā no tāda paša iestādījuma Rīgā vai Ogrē? Vai Saldus Hesburgers no Helsinku Hesburgera? Ne ar ko ārkārtīgi būtisku, vai ne? Pārbaudītas vērtības, tie paši tauki, aptuveni tādas pašas cenas un apkalpošanas laiks. Otra iespēja ir doties uz a)pilnīgi nezināmiem iestādījumiem, kas "uzrunā" tikai pēc pašam ēdājam zināmiem apsvērumiem, vai b) iet tur, kur jau ir gana daudz izsalkušo, kas var liecināt par iestādījuma labo reputāciju.
Atgriežoties Klaipēdā no Jūras muzeja, esam tik badīgi, ka labprāt dotos uz pirmo brīvo ēstuvi, taču mazliet saņemamies, jo gribam atrast ko cienījamāku. Klaiņojot pa Vecpilsētu, pamanām vairākas vietas, kas šķiet mums piemērotas, taču kaut kā kājas mūs aiznes uz restorānu un džeza klubu "Kurpiai" (skati to šeit http://www.jazzkurpiai.lt/), kas ir kādā no mazajām šķērsielām.
Ir iespējams sēdēt gan ārā, gan arī iekšā, bet mēs izvēlamies iekštelpas, par ko nebeidzam sevi vien slavēt dēļ jaukajām džeza mūzikas skaņām, kuras mūs priecēja vairāk nekā stundu, kamēr uzkavējāmies mājīgajā vietā.
Restorāna darbinieces bija ļoti ātras, laipnas, saprotošas. Ēdienkarte ir arī angļu valodā, tiesa gan, dienas piedāvājums ar tradicionālajiem cepelīniem ne-lietuviešu valodas pratējam sagādāja grūtības. Gaidot pasūtītos ēdienus, priecājāmies par restorāna interjeru:
Un vēl masīvie ozolkoka galdi un krēsli ar metāla apkalumiem:
Pirmā sjūsma bija par latte kafiju, kas bija tikpat debešķīgi garšīga kā Ozo golfa kluba "Bloom" kafejnīcā. Katrs pasūtījām savādāku ēdienu, lai garšas kārpiņas kņudētu, ieraugot citu porcijas.
Anetei pasta ar vistas filejas gabaliņiem un pesto (ņammmmīgi gan):
Artūram bezgala garšīgi gaļas gabaliņi vīna mērcē ar siera cepuri:
Andrim bija firmas ēdiens džeza skaņās:
Bet es baudīju tradicionālos lietuviešu cepelīnus (baudāmi bija, taču ne ar tik lielu sajūsmu kā pārējie ēdieni):
Un saldajā, protams, visu mīļais vasaras našķis saldējuma kokteilis - atkal katram savādāks. Lieki piebilst, ka arī tie bija ļoti gardi. Pēc visas šīs izēšanās varētu domāt, ka rēķinam būtu jābūt iespaidīgam, taču tā tas nebija, jo pārrēķinot Latvijas naudiņās sanāca kādi 25 lati. Ņemot vērā garšas baudījumu un vietas jauko atmosfēru, domāju, ka tas ir ļoti demokrātiski. Iesaku ikvienam, kas vēlas veldzēties un baudīt ēdienu džeza skaņās!
Taču ar to vēl ceļojums nav beidzies!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Ko redzēt Stokholmā sešās stundās?

Ja dodies uz Stokholmu kruīza braucienā ar kādu no Tallink prāmjiem, tad zini, ka pilsētas apskatei, izklaidei, veikaliem un citām iecerēm paliek vien sešas stundas laika. Šis ir stāsts par to, ko šajā laikā paspējām apskatīt mēs - ģimene, kuru neinteresē šopings.

Kā izaicināt pašam sevi lasīšanā?

Kad 2016. gada izskaņā nolēmu reģistrēties Goodreads, lai kaut kā censtos sistematizēt un apkopot visus lasītos darbus (jo ne vienmēr ir laiks, vēlēšanās un iedvesma par katru izlasīto grāmatu veidot aprakstu blogā), iekritu azartā ar "reading challenge". Nespēju atcerēties pilnīgi visus 2016. gadā izlasītos darbus, taču tie 34, kurus atzīmēju, noteikti ir tie, kas kaut kādā veidā ir palikuši atmiņā visspilgtāk. Vidēji esmu rēķinājusi, ka gadā sanāk izlasīt vismaz 50 grāmatas latviešu un angļu valodās, un pārsvarā visi ir tādi darbi, kuri mani ir uzrunājuši sižetiski vai autora slavas dēļ. Taču 2017. gads darbu izvēles tradīcijā taisās ieviest kaut nelielas, tomēr pārmaiņas. Kādā veidā?

Divas dienas Igaunijā. Ko redzēt Tallinā un tās apkārtnē?

Priecīgi par pirmajā dienā piedzīvoto, paēduši bagātīgās brokastis, pačammājušies ap šo un to, visbeidzot piektdienas rītā pēc desmitiem rītā esam gatavi tuntuļoties prom no viesnīcas, lai vēl paspētu baudīt Tallinā un tās apkārtnē iecerētās vietas. Solītās siltās un saulainās dienas vietā joprojām veramies pelēkās debesīs, tomēr priecājamies, ka lietus nelīst. Plānots apskatīt Vectallinu, Kadriorgas apkārtni, kā arī Jegalas ūdenskritumu, kas ir lielākais Igaunijā. Iepriekšējā vakarā esam nolēmuši, ka atpakaļ uz Latviju dosimies ar nelielu līkumu, lai redzētu Paidi. Ar šādu plānu metamies jaunās dienas piedzīvojumos.